Działalność Kulturalna

Jesteśmy od dwudziestu pięciu lat prężnie działającym ośrodkiem na terenie Sacramento. Jako Polacy jesteśmy bardzo szczęśliwi z możliwości uczestniczenia w polskiej niedzielnej mszy świetej prowadzonej w naszym kościele. Ośrodek test też miejscem gdzie kultywujemy język polski, historie i tradycje naszego kraju. Zawdzięczamy to licznej grupie oddanych rodzin, zrzeszonych w P.C.P.C, którzy swoją pracą i sercem wspomagają nasze istnienie. Poniżej znajdziecie Państwo informacje dotyczące naszego ośrodka.

Polonian Cultural and Pastoral Center with Our Lady of Częstochowa Chapel(PCPC) zajmuje się krzewieniem Polskości i wiary na ziemi Amerykańskiej w Sacramento.
W tym celu utrzymywana jest kaplica w której odbywają się coniedzielne msze święte.
Po niedzielnym nabożeństwie tradycyjnie wszyscy spotykają sie na poczęstunku w kawiarence przy kaplicy.
 
W salkach nad kawiarenką odbywają się zajęcia dla dzieci. Przy PCPC działają harcerze skupieni wokół hufców Mazowsze i Krakow.
 
Jedną z funkcji PCPC jest organizacja rozrywki dla Polonii w Sacramento. W tym celu organizuje się między innymi zabawy taneczne. Jedną z nich jest Bal Sylwestrowy. W czasie karnawału PCPC zaprasza także na zabawę z okazji Walentynek. Z kolei w maju, z okazji Święta Matki, organizowana jest zabawa zwana "Majówką". Dwa razy w roku w czerwcu i wrześniu organizowane są także pikniki.